Aleksandra Tubielewicz

autor biogram dyplom

Dziennik Nowego to przestrzeń doświadczalna, powstała z potrzeby pokazanie żywej wiary chrześcijańskiej we współczesnym świecie. Punktem wyjścia do pracy dyplomowej było stworzenie Dziennika – przystępnej, zeszytowej formy Nowego Testamentu z miejscem na notatki i modlitwy. Osoby zaangażowane w projekt to świadomie idący za Jezusem chrześcijanie w różnym wieku. W swoich historiach poruszają aktualne tematy, takie jak identyfikacja seksualna, poczucie własnej wartości czy pogoń za sukcesem. Mówią o tym, jak na co dzień doświadczają działań Boga.

W pracy dyplomowej poruszam tematy dla mnie najważniejsze. Temat wiary i duchowości człowieka oraz pojęcie społeczności. Staram się nie tworzyć sztuki „na temat” dla mnie istotny, ale kreować sytuacje będące same w sobie tym właśnie tematem – i umożliwić widzowi refleksję nad nim.

(ur. 1990)

Studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2010–2015). Zajmuje się grafiką artystyczną, tworzeniem przestrzeni wystawowych i instalacji. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, Instytucie Polskim w Budapeszcie, galerii Test w Warszawie. Współzałożycielka Stowarzyszenia KISSPRINT (2012). Członkini komitetu organizacyjnego Triennale IMPRINT(od 2013). Współpracowała przy tworzeniu wystawy Tadeusz Kantor, Brudnopisy, galeria Foksal, Warszawa (2015).